czwartek, 4 lutego 2016

WYKROJE ODZIEŻOWE - darmowe - pdf - gazety.Skąd brać wykroje odzieżowe na fajne, dobrze spasowane ubrania, do tego żeby były jeszcze z dobrym wzornictwem.

Aby było modnie , wygodnie i tak jak chcemy ? 
Do wyboru na rynek detaliczny możemy zaliczyć :

  • gazety - typu Burda,Osinka,Dk.com
  • formy pdf - fabric.com, papavero,Diana moden,
  • formy pierwowzory " patrony"  - czyli profesjonalne szablony odzieżowe - bardzo mało dostępne, skrzętnie skrywane przez producentów.

Co jest potrzebne aby powstał dobry, rzetelny wykrój ?Przede wszystkim :


1. Projektant  
2. konstruktor odzieży  
3. sprzęt, wiedza, doświadczenie

Aby powstał dobry wzór firmy zatrudniają projektantów, którzy przede wszystkim muszą posiadać dobre wyczucie stylu - mody i rynku ,
Do tego trzeba umiejętności i doświadczenia przede wszystkim w doborze tkaniny do danego modelu ( różnego typu materiały zachowają się inaczej w tym samym wzorze ) 

To właśnie często  jest przyczyną tego że nawet najlepszy wzór z topowych firm, podrobiony przez firmy  "podszywające i kopiujące"  - nie sprzeda się i będzie tylko straszył klienta  z wieszaka.

Drugą kwestia jest odszycie modelu- czyli zachowanie prawidłowego krojenia materiału, dekatyzacja tkaniny - jeśli tego wymaga, odpowiedniego odprasowywania elementów w trakcie szycia - zastosowanie właściwych klejonek, taśm usztywniających w odpowiednich miejscach.

Kiedy już powstanie projekt - rysunek , czy zamysł - najważniejszą rzeczą jest dobra współpraca pomiędzy projektującym a konstruktorem- to od właściwego zrozumienia zależeć będzie czy model powstanie od razu - jak szyty na miarę z wyobraźni - czy też wyjdzie po 5  razie od uszycia. 

Dlatego kluczowym jest   to - kto formy przygotowuje.
Stąd też pomyślność i dobra sprzedaż w jednych firmach a niepowodzenia w innych.

Z naszego doświadczenia wiemy, że o dobrego konstruktora bardzo ciężko, a co gorsza młodsze pokolenie nie pała miłością do tego zawodu.

Zupełnie  zresztą niesłusznie.

Jest to bardzo dobrze płatna praca - bardzo ciekawa i fascynująca. 
Do tego dużo łatwiej jest wymieniać projektanta - a o dobrego, sprawdzonego i ZDOLNEGO konstruktora firma dba.

Ile kosztuje przygotowanie wzorów?

Tyle co pensja dla projektanta, konstruktora, sprzętu do konstrukcji , plus inne czynniki.

Czy więc 38,00 - 68,00zł  za wykrój PIERWOWZÓR - PATRON  to drogo czy tanio............?


Czy Burda jest tania?

Jeśli ktoś ma dużo czasu, cierpliwości , potrafi dopasowywać, przerysowywać i korygować modele - to tak - Burda jest TANIA.
Do tego trzeba jeszcze powalczyć z dobrym ułożeniem tkaniny i dobrze zamocować wszytko szpilkami. 


Każdy niech  oceni sam co jest lepsze a my polecamy bazowe formy marki theCostiumer,
www.thecostiumer.com która powstała właśnie z myślą o rynku detalicznym i dla mniejszych firm odzieżowych które z różnych względów nie mają w zespole projektanta ani konstruktora.

W firmie możecie zamówić układy kroju na każdy projekt oraz uzyskać wiele porad co do rynku i branży odzieżowej.
A na formach tej marki,  popracować możecie w naszej kawiarence krawieckiej.


theCostiumer SKLEP , to pierwsza marka odzieżowa oferująca nie ubrania - a właśnie szablony z których każdy sam łatwo uszyje, bądź z pomocą dobrej krawcowej.

Warto zapoznać się, uszyć raz i przekonać się o ile jest to wygodniejsze i dużo szybsze, niż praca z wykrojami z gazet w gąszczu linii i kolorów. 

Każdy , naprawdę każdy kto usiądzie nawet po raz pierwszy przy maszynie jest w stanie uszyć np. tunikę  nr 105. 

Dowodem tego są warsztaty, które prowadzimy w naszej pracowni, to naprawdę  jest takie proste. Formy te są  przygotowane w skali 1:1 , na specjalnym papierze termo klejącym - który przyprasowuje się do tkaniny żelazkiem - dzięki czemu szablon nie przesuwa się i nie trzeba  go przypinać szpilkami.
Szablon jest wielorazowego użytku.


Wykrój wydrukowany jest j już z gotowymi zapasami na szew - z nacinkami i z oznaczona nitką prostą - co oszczędza ogromną  część czasu na przygotowanie  wykroju pod swoje parametry. 

Na 1 arkuszu zawarty jest 1 wzór w 1 rozmiarze.
Rozmiarówka podstawowa to od r 34 do 44 -48. 

Jakość i wzornictwo modeli nie odbiega od najlepszych marek, i zamiast płacenia za sukienkę w butiku 700 zł - wystarczy kupić tylko wykrój i dobry materiał.
Do tego - z 1 wykroju można uszyć sobie kilkanaście takich sukienek , zmieniając tkaninę, dodatki czy kolory. 

Jest to komfort pracy i  oszczędności - którego nie można przecenić. 
Wystarczy spróbować szycia 1 modelu, aby się przekonać. Jeśli podoba Ci się nasza strona, lubisz szyć i ciekawi Cię modowy świat-  zajrzyj do nas na FB i polub nas i pokaż znajomym .


W biurze można zamówić projekty, konstrukcje odzieżowe, odszycia wzorów a także zlecić szycie produkcji.
Zajmujemy się kompleksowa obsługą firm w branży odzieżowej. Możesz polubić stronę theCostiumer a nie umknie Ci żadna nowość ! 

Nowy Produkt : http://thecostiumer.shoplo.com/kategoria/zeszyty-szkicowniki

fashionbook


2 komentarze:

  1. Sory ale tak zachwalacie tą stronę a okazuje się,że sukienek raptem kilka i takie samo badziewie

    OdpowiedzUsuń
  2. With an enormous profitable potential, 88 Fortunes is played on five reels and has 243 methods to win, and it's the good game for followers of traditional chinese language culture and music. Look ahead to attempting your luck at four progessive jackpots and plenty of opportunities for free spins from this colourful 더온카지노 machine. With free games and jackpots that can be be} multiplied up to as} 10X, this beast provides greater and better than ever payouts.

    OdpowiedzUsuń

TOP